Bahçeli Konuşmaya Çağırdı, Tantan Sert Çıktı: HÜDA-PAR’la Hizbullah Arasında Tabii ki Bağ Var”

HÜDA-PAR’ın ‘hiçbir terör örgütüyle ilişkisinin bulunmadığını’ savunup eski içişleri bakanı Sadettin Tantan‘dan da açıklama yapmasını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye beklemediği bir cevap geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli …

Bahçeli Konuşmaya Çağırdı, Tantan Sert Çıktı: HÜDA-PAR’la Hizbullah Arasında Tabii ki Bağ Var”
Yayınlama: 26.03.2023
5
A+
A-

HÜDA-PAR’ın ‘hiçbir terör örgütüyle ilişkisinin bulunmadığını’ savunup eski içişleri bakanı Sadettin Tantan‘dan da açıklama yapmasını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye beklemediği bir cevap geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hizbullah ile ilişkisi nedeniyle eleştirilen HÜDA-PAR’ın terörle ilgisi olmadığını belirtirken Hizbullah’a yönelik operasyonların yapıldığı dönemde İçişleri Bakanlığı görevinde bulunan Sadettin Tantan’a da açıklama yapması çağrısında bulunmuştu.

Bahçeli, “Her fırsatta konuşmayı alışkanlık haline getiren Tantan’ın bu konuda sessizliğe gömülmesi, bakanlık sorumluluğunu üstlendiği dönemde Hizbullah terör örgütüne karşı hangi operasyonel faaliyetlerin yapıldığını dürüst şekilde paylaşmaktan şu ana kadar imtina etmesi doğru değildir” demişti.

Bahçeli’nin çağrısının ardından açıklama yapan Tantan, “HÜDA-PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır. 57. hükümet döneminde Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okkan’ın nasıl öldürüldüğüne, Başbakan Yardımcısı olarak şahit olmuş biri. Bunları nasıl söyleyebiliyor anlamak mümkün değil” dedi.

Tantan şöyle devam etti: “HÜDA-PAR’ın alt yapısının kimlerden oluştuğunu gazetelerde, televizyonlardan bir bir saydık. Paraların kimden geldiği biliniyor. Oradaki faaliyetleri nasıl ortaya çıkardığımızı yakinen takip eden bir isim Bahçeli. İnanarak söylediğini düşünmüyorum yeniden parlamentoya girebilme kaygısıyla söylediğini düşünüyorum.”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceğini açıklayan HÜDA-PAR, terör örgütü Hizbullah’a yakın olmakla suçlanıyordu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.