Babacan seçim sonuçlarını kıymetlendirdi: 2 buçuk da kapanır 12 buçuk da

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan seçim sonuçlarına ait toplumsal medya hesabından bir görüntü yayınladı. Erdoğan ile Kılıçdaroğlu ortasındaki 2,5 milyonluk farkı ünlü teknik adam Fatih Terim’in kelamı ile pahalandıran Babacan, “2 buçuk da kapanır 12 buçuk da” dedi.

Babacan seçim sonuçlarını kıymetlendirdi: 2 buçuk da kapanır 12 buçuk da
Yayınlama: 16.05.2023
10
A+
A-

14 Mayıs’taki seçimlerde kesin olmayan sonuçlara nazaran birinci olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikinci olan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ortasında yaklaşık 2 buçuk milyon fark oluştu. Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, seçim sonuçlarını ait toplumsal medya hesabından görüntü yayınladı.

Babacan şunları söyledi:

“Ülke tarihimizin en güçlü demokrasi örneklerinden birini yaşadık. Seçimler demokratik olgunluk içinde gerçekleşti. Sandık başına gidip oylamaya katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Milyonlarca vatandaşımızın oylarıyla seçim ikinci cinse kaldı. 28 Mayıs’ta yine sandık başında olacağız. Demokrasi sabır, emek, ihtimam ister. 13 gün sonra tıpkı heyecan, umut ve memnunlukla sandığa gideceğiz.

“YAKLAŞIK 8,5 MİLYON VATANDAŞIMIZ OY KULLANMADI”

Önümüzdeki 13 gün daha çok çalışacağız. Ulaşamadığımız kapıları çalacağız, girmediğimiz mahallelere gideceğiz. Yaklaşık 8 buçuk milyon vatandaşımız oy kullanmadı. 1 milyonu aşkın oy geçersiz sayıldı. Ortadaki fark yalnızca 2 buçuk milyon civarında. Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermeyen vatandaşlarımızı da dinleyeceğiz. Telaşa mahal yok. 28 Mayıs akşamı Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olacaktır. Önümüzdeki kısa kampanya periyodunun barış içinde geçmesini temenni ediyorum. Birinci çeşitte ikna edemediğimiz dostlarımızı ziyaret etme vakti.

“2 BUÇUK DA KAPANIR 12 BUÇUK DA”

Arkadaşlarımızla birlikte dün geceden beri tüm sonuçları derinlemesine analiz ediyoruz. Kimsenin umudu kararmasın. Kimse şu an yürütülen propagandaya kanmasın. Biz bir ortada yaşayan insanlarız. Fatih Terim’in bir kelamı vardır. Grubu dönem sonuna yanlışsız 8 puan geriden girdiğinde 8de kapanır 18 de demişti kadrosu o dönem şampiyon olmuştu. Ben de diyorum ki 2 buçuk da kapanır 12 buçuk da. Düştüğümüzde değil, vazgeçtiğimizde kaybederiz. 2 hafta gecikse de bahar gelecek.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.