Azerbaycan’dan operasyon: Ermenistan’ın barış istemediği görüldü

Azerbaycan ordusu, Karabağ’da Rus süreksiz kuvvetlerin bulunduğu bölgelerdeki yasa dışı faaliyetleri durdurmak hedefiyle lokal bir operasyon başlattı.

Azerbaycan’dan operasyon: Ermenistan’ın barış istemediği görüldü
Yayınlama: 26.03.2023
2
A+
A-

Karabağ’dan çıkmayan Ermeni silahlı kümelerin provokasyonları sürüyor.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, bölgeye askeri sevkiyat gerçekleştirmek için alternatif yol çalışmaları yapıldığını tespit etti ve bölgede operasyon başlattı.

Başlatılan operasyon sonucu Fuzuli ilçesi Üst Veyselli köyü istikametinde tarım işleri ismi altında yapılan hendek kazma çalışmaları durduruldu.

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada Laçın Koridoru’nun kuzeyinde bulunan toprak yolları askeri sevkiyat için genişletme çalışmaları için de tedbirler alındığı duyuruldu.

“Ermenistan’ın barış istemediği görüldü”

Azerbaycan ordusunun, bölgede durumun tırmanmasını önlemek için kelam konusu adımları attığı kaydedildi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da ”Ermenistan tarafının kelam konusu adımları, bölgede barış ve istikrarın temin edilmesini istemediğini bir sefer daha göstermiştir” denildi.

Azerbaycan Ermenistan ortasında Laçın yolu üzerinde bir hudut geçiş ve denetim noktasının kurulmasının zaruriyeti vurgulandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, kelam konusu teşebbüslerin 10 Kasım 2020’de imzalanan üçlü mutabakatın ağır ihlali olduğu, Rus süreksiz kuvvetlerin vazifelerini yerine getirmediği belirtildi.

KAYNAK: AA, TRT HABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.