Arzu Çerkezoğlu Kimdir? Hayatı ve Biyografisi Merak Konusu!

Arzu Çerkezoğlu Kimdir? Hayatı ve Biyografisi Merak Konusu!
Yayınlama: 16.10.2023
6
A+
A-


Arzu Çerkezoğlu kimdir? Arzu Çerkezoğlu kaç yaşında, nereli? Arzu Çerkezoğlu hayatı ve biyografisi!

Gündeme dair yorumları ile dikkatleri çeken Arzu Çerkezoğlu izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Arzu Çerkezoğlu kaç yaşında, nereli? Arzu Çerkezoğlu hayatı ve biyografisi! Arzu Çerkezoğlu kimdir?

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Arzu Çerkezoğlu hakkında araştırmalar yapılıyor. Arzu Çerkezoğlu kimdir? Arzu Çerkezoğlu kaç yaşında, nereli? Arzu Çerkezoğlu hayatı ve biyografisi!

ARZU ÇERKEZOĞLU KİMDİR?

Doğum: 11 Ağustos 1969 (54 yıl yaşında)

Arzu Çerkezoğlu (d. 11 Ağustos 1969; Şavşat, Artvin), Türk doktor, insan hakları aktivisti ve sendikacı. Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) mevcut genel başkanı. DİSK’in ilk kadın genel sekreteri olmasını takiben mevcut başkan Kani Beko’nun istifası sonrasında başkanlığa seçilerek DİSK’in ilk kadın başkanı oldu.

Gençlik yıllarında öğrenci hareketlerinin içinde yer aldı. İstanbul Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nunda kurucu genel sekreterlik yaptı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden patoloji uzmanı olarak mezun oldu. Doktor olduktan sonra sağlık sendikalarında yer aldı. Tüm Sağlık Sen ve SES’te şube başkanlığı görevini yürüttü. Kamu görevi sona erince 2001’de Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası’na (Dev Sağlık-İş) üye oldu. Burada genel başkanlık yaptı. 2013 Nisan ayında DİSK genel sekreterliğine seçildi.

15. Genel Kurul’da DİSK’in Genel Başkanı seçildi (2018) Başkan olduktan sonra “Başkan olmam kadın işçilerde örgütlenme mücadelesinin daha güçlenmesi ve temsiliyetlerinin arttırılması konusunda yararlı olacak” ifadelerini kullandı ve DİSK’te kadın işçilerin sayısını artırmak ve etkin görevlerde olmalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Çerkezoğlu Türk Tabipleri Birliği ikinci başkanı Dr. Ali Çerkezoğlu ile evlidir.

Arzu Çerkezoğlu 3. Sayfa Gündem Yaşam Haberler