ANKARA’DA SAĞANAK; YOLLAR GÖLE DÖNDÜ, ARAÇLAR MAHSUR KALDI

ANKARA’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sebebiyle yollar göle döndü, şoförler ve yayalar sıkıntı anlar yaşadı.

ANKARA’DA SAĞANAK; YOLLAR GÖLE DÖNDÜ, ARAÇLAR MAHSUR KALDI
Yayınlama: 23.05.2023
3
A+
A-

ANKARA’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sebebiyle yollar göle döndü, şoförler ve yayalar sıkıntı anlar yaşadı. Ankara- Kırıkkale yolunda su birikintisi nedeniyle kilitlenen trafikte vatandaşlar saatlerce araçlarında mahsur kalırken, bir otobüs ise su tahliye kanalına düştü. Otobüste mahsur kalan 3 kişi kepçe yardımıyla kurtarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden, Ankara ve etraf vilayetler için; ani sel, su baskını, mahallî dolu, yıldırım, hortum üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması konusunda yaptığı ihtarların akabinde Başkent’te akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Kısa müddette yollar sular altında kalırken, araçlar ilerlemekte zahmet çekti. Vatandaşlar ve şoförler sıkıntı anlar yaşadı.

OTOBÜS SU TAHLİYE KANALINA DÜŞTÜ, 3 KİŞİ MAHSUR KALDI

Sağanak yağış nedeniyle Ankara-Kırıkkale yolu göle dönerken, araçlar yollarda mahsur kaldı.  Bazı büyük araçların şoförleri tüm tehlikeyi göze alarak sulardan görünmeyen yolda ilerlemeye çalıştı. Özel bir şirkete ilişkin bir otobüs su tahliye kanalına düştü. Araçta mahsur kalan 3 kişi, kepçe ile kurtarıldı. Yolda mahsur kalan öteki araçlar; Karayolları Genel Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) ve Mamak Belediyesi’ne bağlı gruplar tarafından kurtarıldı.  Polis grupları kazaları önlemek gayesiyle Ankara-Kırıkkale yolunu süreksiz müddetle trafiğe kapatınca uzun araç kuyrukları oluştu, vatandaşlar saatlerce mahsur kaldı. Suların çekilmesiyle birlikte Ankara-Kırıkkale yolu tekrar trafiğe açıldı.

‘BURAYA KALICI TAHLİLLER BULMAK LAZIM’Mamak Belediye Lideri Murat Köse, yağışlarda oluşan taşkınlar için süreksiz tahliller yerine kalıcı tahliller üretilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Çok ağır bir yağış yağdı. Lalahan ile Gökçeyurt ortasındaki tüm dere yataklarına su doldu. Olağan bu güzergahtaki yolun kimi yerlerinde taşmalar oldu. Hasebiyle trafik büsbütün tıkanmıştı. Gruplarımızla birlikte süratlice geldik, burada kaza yapan 2 araç vardı onları kenara çektik. Devamında da geçişin rahatlaması için bilhassa kanalları açıyoruz ki geçişi rahatlatalım. Natürel bunlar süreksiz tahliller, buraya kalıcı tahliller bulmak lazım.  Biz takımlarımızla birlikte geçişi rahatlatmak için uğraşıyoruz. Trafik sıkışıklığı oldu lakin açıldı” dedi.

Yolda mahsur kalan vatandaşlardan Kadir Kayalı ise “Ankara istikametinden Elmadağ’da bulunan konutuma gitmek için yola çıkmıştım. Lalahan istikametine geldiğimizde yolda sel olduğunu gördük. Ama yolda fazla bir yağmur olmadığından devam etmeye karar verdik. Biraz daha ilerleyince mahsur kaldık. AFAD takımları ve belediye grupları bizi mahsur kaldığımız yerden çıkarttılar” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.