Ankara’da öfkeli koca boşanma aşamasındaki eşini darp etti, otomobil kundakladı!

Ankara’da öfkeli koca boşanma aşamasındaki eşini darp etti, otomobil kundakladı!
Yayınlama: 05.07.2023
5
A+
A-

Bununla da yetinmeyen saldırganın, eşinin ailesini sürekli tehdit ettiği, evlerini bastığı ve dedesinin otomobilini kundakladığı iddia edildi.

TEHDİTLER SAVURDU!
İddialara göre, A.E. (29), kendisine şiddet uygulayan 2 yıllık eşi O.E.’den (29) boşanmak istedi. Bunun üzerine O.E., eşine dava sonuçlanana kadar birlikte yaşamaya devam etme teklifinde bulundu. Teklifi reddeden A.E. çocuğuyla birlikte Altındağ’da yaşayan babaannesi A.Ç. ve dedesi Ş.Ç.’nin evine yerleşti. Durumu kabullenemeyen O.E., eşi A.E.’yi ve ailesini tehdit etmeye başladı. Bununla da yetinmeyen O.E., eşinin amcasının evini bastı ve kardeşi G.Ç.’nin parmaklarını kırdı. Tehditlerinin ve saldırılarının dozunu artıran saldırgan koca, akrabalarıyla birlikte eşinin sığındığı evi silahla basarak camları kırdı. O.E. ile abisi M.E.’nin son olarak dün gece dede S.Ç.’nin otomobilini kundakladığı öne sürüldü. Hayatlarından endişe duyan A.E. ile ailesi ise saldırganların yakalanmasını istedi. Kundaklama olayıyla ilgili inceleme başlatılırken, çareyi İstanbul’a yerleşmekte bulun A.Ç. ise apar topar Ankara’ya gelerek, sürecin takipçisi olacağını kaydetti.

“Sürekli uyuşturucu kullandığı için ne yaptığını bilmiyor”
Mağdur eş A.E., boşanmak istediği eşinin uyuşturucu madde kullandığını ileri sürerek, “İki senedir evliyim. Boşanma davası açtım. O sürede de babaannemlerle kalıyordum. Eşim bana sürekli fiziksel ve psikolojik şiddetler uyguladı. Uzaklaştırma almama ve elektronik kelepçe olmasına rağmen bıçaklandım. Bana, ‘kız kardeşini, büyükbabanı öldüreceğim’ demişti. Uzaklaştırma almadan önce de, ‘dedenin arabasını yakacağım’ demişti. Cezaevine girdi çıktı. Silah ve uyuşturucu ticareti yapıyorlar. Eşimin babası iki hafta önce buraya bizi öldürmeye geldi. Abisi de o sırada tabanca ile bekliyordu. Tehditler savuruyorlardı. Sürekli uyuşturucu kullandığı için ne yaptığını bilmiyor. Amcamın evini çekiçle bastı. Evlerimizin camlarını kırdı. Kız kardeşimin parmaklarını kırdı. Hiçbirimizin can güvenliği yok” dedi.

A.E., eşi O.E. ile akrabalarının silah ticareti yaptığını da iddia ederek,şöyle konuştu:

“Arabayı yakmadan önce bunu tehditle dile getirmişti. ‘Büyükbabanın arabasını yakıp amcanı, büyükbabanı, babaanneni, en son da seni öldüreceğim’ dedi. Evlerinde uyuşturucu satıyorlar, silah ticareti yapıyorlar. Dün gece de abisi ile birlikte gelip arabayı yakmışlar. ‘Nikah bitene kadar yanımda duracaksın’ dedi. Ben de kabul etmedim. Bana uyuşturucu içirmeye çalıştı. Ben de başka yerlere sığındım. Bu sefer de aileme zarar vermeye başladı. Defalarca her yere şikayette bulunduk. Yardım istiyoruz.”

Yanan aracı kullanılamaz hale gelen dede Ş.Ç. ise, şunları kaydetti:

“Dün akşam sesler duyduk. Kapımız çaldı. Komşular geldi, ‘arabanız yanıyor’ dedi. Bakmaya gittik. Arabanın her yeri alev içindeydi. Torunumuzun eşi yakmış arabayı. Komşumuz iki kişinin kaçtığını görmüş. Aynı kişi bundan bir ay öncede evimizin camını kırdı. Tehditler savurmaya başladı. Babası da pompalı tüfekle kapımıza geldi. Gece gelip kapımızı tekmelediler. Bizi daha önce de rahatsız ediyorlardı. Saldırgan torunumu bıçakladı. Hapse girdi sonra tekrar çıktı. Oğlumun gece evini basıp çekiçle saldırdılar. Telefonda sürekli, ‘evininizi, köyünüzü yakacağım’ diye tehditler savuruyordu. Sürekli şikayetçi olduk ama bir türlü kurtulamadık. Bu geceki olaydan sonra da kaçmış. Şu anda firari durumda. Aracım da şu anda kullanılamaz halde. 225 bin lira değerindeydi”

“TEHDİTLER SAVURUYORDU”
Torununun alıkonulmaya çalışıldığını söyleyen S.Ç., “Bizi sürekli tehdit ediyordu. ‘Sizi asacağım, keseceğim. Size öldürüp zarar vereceğim’ diye tehditler savuruyordu. Torunumla saldırgan eşi 6-7 ay evli kaldılar. Torunum eşinden ayrıldıktan sonra eşi, ‘benim yanımdan başka bir yerde duramazsın. Annenin babanın evine gidemezsin’ demiş. Bu durumu takıntı ederek sürekli saldırı yapıyor. Torunumu babası götürdü. Artık İstanbul’da yaşıyor” diye konuştu.

“BU BLOKTA KAMERA OLMAMASINDAN ŞİKAYETÇİYİZ”
Komşulardan Elif Çağlar Deniz ise sitelerinde güvenlik kamerası çalışmadığı için bu tür olayların meydana geldiğini söyleyerek, “Olay gece oldu. İnsanlar ‘yangın var’ diye bağırıyordu. Bir araç yanıyordu. Müdahale etmeye çalıştık. İtfaiyeyi ardık. Müdahalede bulundular. Burada birkaç kere eşyalarımız çalındı ama kamera kaydı yok. Bu blokta kamera olmamasından şikayetçiyiz. Kaç kere şikayette bulunduk. Burada bir araç yandı. Yüzlerce kişi oturuyor burada. Herkes dün gece zarar görebilirdi. Bununla ilgili kameraların olmaması canımızı çok yaktı” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.