Ankara’da balık tutmak isteyen buraya gelsin: Kesikköprü Barajı

Ankara’da balık tutmak isteyen buraya gelsin: Kesikköprü Barajı
Yayınlama: 01.09.2023
6
A+
A-

Ankara‘da balık tutamamaktan yakınan kişiler için yakın mesafesiyle Kesikköprü Barajı alternatif bir seçenek oluşturuyor. Bala ilçesine bağlı bu barajda, balık tutmanın yanında çok farklı spor ve aktiviteler de yapabilirsiniz.

ŞEHİRDEN UZAKTA SAKİN BİR GÜN İÇİN KESİKKÖPRÜ

Bala’da bulunan Kesikköprü Barajı özellikle hafta sonunu değerlendirmek için muhteşem bir fırsat sunuyor. Barajın çevresindeki alan yeterliliği, çoğu insanın burada kamp yapmasına olanak sağlıyor. Özellikle balık tutmayı sevenler için şehre yakınlığıyla büyük bir avantaj sağlayan Kesikköprü’de uzun doğa yürüyüşleri, piknik, sörf ve kayak gibi farklı sporları da yapabilirisiniz.

Kızılırmak üzerine kurulmuş olan Kesikköprü Barajı’nda sazan, turna, alabalık, sudak, yayın balığı, kefal, kadife gümüş ve kerevit gibi balık türlerine rastlanabiliyor. Oltasını alan herkesin bir gün mutlaka uğraması gereken yerlerden biri olan Kesikköprü, sakin atmosferiyle sizlere ev sahipliği yapacak.

ANKARA’NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ

Kesikköprü Barajı, günü değerlendirmek için doğa tutkunları tarafından çok sık ziyaret ediliyor. Sabahın erken saatlerinde gidilmesi önerilen bu yerde, günün ilk ışıklarıyla göl kenarında yapacağınız kahvaltı, belki de bugüne kadar yaşadığınız en güzel deneyimlerden biri olacak.

Hem gün doğumu hem de gün batımında en güzel fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz Kesikköprü, Ankara’nın gizli güzelliği olarak sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.