Anadolu Ajansı “Yalancı” Diyenlere Dava Açacak

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili kendilerini ‘yalancı’ ve ‘dezenformasyon yapıyor’ halinde suçlayanlara dava açacaklarını bildirdi. Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Serdar Karagöz, 14 Mayıs seçimlerinde …

Anadolu Ajansı “Yalancı” Diyenlere Dava Açacak
Yayınlama: 16.05.2023
8
A+
A-

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili kendilerini ‘yalancı’ ve ‘dezenformasyon yapıyor’ halinde suçlayanlara dava açacaklarını bildirdi.

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Serdar Karagöz, 14 Mayıs seçimlerinde sonuçlar açıklanmaya başlandığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Cumhur İttifakı’nın oylarını açık orta önde göstererek algı yarattıkları tenkitlerine karşılık verdi.

Karagöz, ‘Sayın Erdoğan’ı 60’larla, Kılıçdaroğlu’nu 40’larda başlattığınıza dair argümanlara ne dersiniz?‘ sorusuna şu karşılığı verdi: 

‘Hiç hayatında seçim yaşamamış biri bu türlü tezlerde bulunabilir fakat bir siyasi parti üyesi bilir ki Türkiye’de seçimde sandık açılır, oylar sayılır ıslak imzalar ile tutanak tutulur ve kapıyı asılır. Siyasetle ilgilenen kendisine gazeteci diyen herkes bilir ki bu iş Anadolu’da daha süratlidir, İstanbul’daki metropollerde daha yavaştır. Metropollerde sandık başlarında itiraz eden daha fazladır, seçmen sayısı daha fazladır. 

Bizim arkadaşımız gidip onun görselini çekip bize geçiyor. Tutanaklar ortasında ayrım yapmıyoruz. Ayrım yapacak bir yazılımımız, programımız yok. Hangi tutanak biterse sistemimize o denli giriyor. Birinci bilgiler geldiğinde ben bu dataları görüyorum; ancak abonelerimize vermiyoruz. Zira elimizde manalı data oluşmuyor. Yüzde 80’le yüzde 75’le Recep Tayyip Erdoğan önümüze geliyor ilçelerden, yüzde 2 iken yüzde 3 iken vermedik.’

İmamoğlu’na reaksiyon gösterdi

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun seçim akşamı AA’ya yönelik ‘itibarı sıfırın altındadır’ kelamlarına reaksiyon gösteren Karagöz, ‘Buradan milletimize sesleniyorum. Ekranlara çıkıp 103 yıllık Mustafa Kemal Atatürk’ten bize gelen bu kurumun ‘itibarı sıfır’ diyen siyasetçi durumu bir defa daha gözden geçersin. AA’nın mı prestiji sıfırın altında yoksa o siyasetçilerin mi? Bunun kararını milletimiz versin’ dedi.

“Dava açacağız”

İmamoğlu’nun AA’yı amaç alan çıkışının akabinde sandık sonuç fotoğraflarını çekmek ve merkeze iletmek isteyen çalışanlarına hücumlar olduğunu belirten Karagöz, ‘Bir arkadaşımız okulun dışına polis nezaretinde çıktı. Tehdit ettiler, polis çağırdık, inançlı biçimde çıkışını sağladık. Bunlar AA’nın görevini engellemeye yönelik, bu milleti kışkırtmaktır. Dava açacağız. Kim AA’ya o akşam ‘yalancı, manipülasyon yapıyor, dezenformasyon yapıyor’ demişse dava açacağız’ ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.