Akşener’den Kılıçdaroğlu’na büyük ‘sürpriz’ hazırlığı! Bomba kulisi paylaştı…

Abdulkadir Selvi, Meral Akşener’in 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerindeki ağır hezimetin faturasını Kılıçdaroğlu’na kesmeye hazırlandığına dair dikkat çeken kulis bilgilerini paylaştı.

Akşener’den Kılıçdaroğlu’na büyük ‘sürpriz’ hazırlığı! Bomba kulisi paylaştı…
Yayınlama: 16.06.2023
8
A+
A-

Türkiye tarihinin en kritik seçimlerinden birini yaparken Kemal Kılıçdaroğlu aldığı oy oranıyla başta HDPKK olmak üzere İYİ Parti’yi de büyük hayal kırıklığına uğrattı.

MASADAN KALKIP SAATLER İÇİNDE DÖNDÜ

Kılıçdaroğlu’nun adaylığına giden sürece Meral Akşener’in masadan kalkıp sonrasında saatler içinde geri dönmesi damga vururken İYİ Parti’de milliyetçi kimi isimler HDP’nin de masada bulunmasından rahatsız olup istifa etmişti.

AKŞENER’DEN YENİ ATILIM YOLDA

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Kılıçdaroğlu’nun aldığı yenilgi sonrası Akşener’in yeni bir atılım yapması beklenirken Gazeteci Abdulkadir Selvi A Haber’de değerli açıklamalarda bulundu.

Selvi’nin çarpıcı açıklamaları şu biçimde;

AKŞENER’DEN KILIÇDAROĞLU’NA SÜRPRİZ HAZIRLIĞI

Meral Akşener bir konuşma metni üzerinde çalışıyor. Akşener kurultay öncesi tüm faturayı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’ye kesecek. “Biz uyarmıştık bizi dinlemediler. Bu adayla kazanılamaz demiştik. Kazanılabilecek bir seçimi kaybettik” diyecek.

İYİ PARTİ KİMLİK BUHRANI YAŞIYOR

UYGUN Parti artık kimlik buhranı yaşıyor. UYGUN Parti CHP’ye seçim kazandıran bir parti pozisyonuna geldi. “Millet İttifakı bitti” diyor Akşener’e yakın isimler. Faturayı ödememek için ittifak bitti diyorlar.

BÜYÜKŞEHİRLERİ İSTEYECEKLER

Artık lokal seçimde büyükşehirleri isteyecekler. O masaya siz daha evvel oturdunuz ne talep ettiniz?

AKŞENER RAHAT KAZANIR

Milliyetçilik davasıyla yola çıkıp şehit ailesine küfreder hale geldiler. Meral Akşener aday. Rahatlıkla kazanacak durumda. Akşener’e alternatif bir isim yok. Ümit Özdağ gibi isimler de ayrıldı. İYİ Parti ciddi manada başarısız. Meral Akşener geçen seçimlerde partisinden daha düşük oy alıp istifa edip geri gelmişti.

İMAMOĞLU’NDAN SONRA YAVAŞ’TA İPLERİ KOPARDI

Öte yandan Gazeteci Abdulkadir Selvi A Haber’de yayınlanan Arka Plan programında CHP içinde yaşanan son gelişmeleri ele aldı. Selvi, İmamoğlu’nun akabinde Yavaş’ın Kılıçdaroğlu ile ipleri koparttığını belirtti.

Abdulkadir Selvi bahisle ilgili “Mansur Yavaş ile Kılıçdaroğlu ortasında büyük ölçüde ipler kopmuş durumda. Zira Mansur Yavaş Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından sonra bir paylaşım yaptı.

YAVAŞ KILIÇDAROĞLU’NUN ÜSTÜNE OYNUYOR

Yavaş en negatif aday kim sorusunun sorulduğu bir anket sonucu paylaştı. Anketin sonucunda Kılıçdaroğlu çıktı. Bir başka ankette ise en müspet aday oylamasında ise Mansur Yavaş çıktı. Yani burada vermek istediği ileti sen en negatif adaydın girdin seçimi kaybettin, ben ise en müspet adaydım girseydim ben seçimi kazanırdım iletisi vermek istedi.” tabirlerini kullandı.

“SANKİ ANKARA VE İSTANBUL’U ÇOK UYGUN YÖNETİYORLAR”

Selvi, “Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı olmuşlardı. O vakitte bir kanun değişikliği yapacağız diyorlardı. Hem İstanbul’u hem de Ankara’yı yönetip hem de Cumhurbaşkanı yardımcısı olacaklardı. Güya İstanbul ve Ankara’yı çok düzgün yöneltiyorlarmış üzere.

Ankara’da biliyorsunuz sel oluyor. Her kezinde tıpkı yerleri su basıyor. Ankara’da sellerden ölenleri sayısı 7’ye ulaştı. Belediye ise yalnızca buna ileti atıyor. Bu misyonu meteorolojide yapıyor.” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.