AK Parti’nin ve Lider Erdoğan’ın oy oranı ne kadar? Son bilgiler paylaşıldı

Türkiye 14 Mayıs’ta tarihi bir seçime gidecek. Cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin seçileceği bu dönemeçte vatandaşlar AK Parti’nin son oy oranını merak ediyor. İşte son anket sonuçları…

AK Parti’nin ve Lider Erdoğan’ın oy oranı ne kadar? Son bilgiler paylaşıldı
Yayınlama: 26.03.2023
4
A+
A-

A Haber’de yayınlanan Satır Arası’na konuşan AK Parti Seçim İşleri Lideri Ali İhsan Yavuz, “AK Parti’nin oyu 2018’den az olmayacak ve oylar 41-42 bandında” dedi. Yavuz, “Başkan Erdoğan’ın oyu ise yüzde 53 civarında” açıklamasını yaptı.

“BİRKAÇ PUAN DAHA ÜSTÜNE KOYAR”

Yavuz şunları kaydetti:

“En son Mustafa Şen Liderimiz (AK Parti MKYK ve MYK Üyesi Genel Lider Yardımcısı) anketi açıkladı. Öteki anketlerde var onlardan sonra yenileri de var. Bir de sokağın lisanı var. İkisine baktığımda şunu çok rahat söyleyebilirim. AK Parti’nin oyu bir evvelki oy oranından daha az olmayacak üzere duruyor. 2018’de aldığı oyun altına düşmeyeceğini argüman ediyorum. Ki en son Mustafa Şen’in anketinde yüzde 41 çıktığını gördük. Bugün yüzde 41’e çıkması demek seçime kadar birkaç puan daha üstüne koyacağı manasına geliyor ve daima böyledir bu.

“DAHA DA ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Seçime yanlışsız az mühlet kala kararsızların sayısı azalmaya başladığında AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’a teveccüh artar. Anketlerde yüzde 37, 39, 40’ları gördük. Artık 41 ve 42’yi konuşuyoruz. Artık Cumhurbaşkanımız ile ilgili ankette oy oranının yüzde 53 olduğunu da gördük. Ben bunun daha da artacağını düşünüyorum. Bizim ARGE Başkanlığımızın anketinde bunu gördük çok şükür. Ancak ben bunun da artma eğiliminde olduğunu düşünüyorum açıkçası.

“NE YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKINCA SAFLAR NETLEŞECEK”

Çünkü bu fotoğraf ortaya çıktıkça ve Cumhur İttifakı’nın kimlerle bir ortaya geldiğini, ne yapmak istediği biraz daha belirginleştikçe daha doğrusu bu taraf belirginleştikçe ve Millet İttifakı’nın da ne yaptığı biraz daha ortaya çıktıkça saflar netleşecek. Son kelamım ise AK Parti’nin 2018 oy oranının daha altına düşmeyeceğini düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın oy oranının da 2018 seçimlerinin daha altına düşmeyeceği inancımı hem sokağın nabzını tutmak ve anketlerin sonuçlarına bakmak suretiyle ortaya koymam mümkündür.”

 

KAYNAK: A HABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.