AK Partili Müşahitler TİP Üyesini Darbetti

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanı ve yeni parlamento üyelerini seçmek için sandık başında…  Seçmenlerle birlikte kabine oy kullanma kabinine girmek isteyen AK Partili müşahitlere karşı çıkan TİP üyesi darbedildi.  Cumhurbaşkanı …

AK Partili Müşahitler TİP Üyesini Darbetti
Yayınlama: 14.05.2023
9
A+
A-

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanı ve yeni parlamento üyelerini seçmek için sandık başında…  Seçmenlerle birlikte kabine oy kullanma kabinine girmek isteyen AK Partili müşahitlere karşı çıkan TİP üyesi darbedildi. 

Cumhurbaşkanı seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu. Oy verme işlemi saat 08.00 itibarıyla başladı. Yurt içinde 60 milyon 697 bin 843 seçmen, bugün saat 17.00’a kadar oy kullanabilecek.

Tüm yurt genelinde darb ve usulsüzlüklerin yapıldığına ilişkin olaylar gündeme geldi. İstanbul’un Fatih ilçesinde oy verme işlemi devam eden Neslişah İmam Hatip Ortaokulu’nda AK Partili müşahitler, Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesini darbetti.

Darb iddiası

İleri Haber’in aktardığına göre AK Partili görevliler seçmenlerle birlikte oy kabinine girmek istedi. Salondaki diğer görevliler ise buna karşı çıktı. Olaya ilişkin tutanak tutturan TİP üyesi, AK Partili müşahitler tarafından tehdit edildiğini ve darbedildiğini vurguladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.