AK Parti-Yeniden Refah Partisi ittifakı bitti mi, yerel seçimde ittifak olacak mı?

AK Parti-Yeniden Refah Partisi ittifakı bitti mi, yerel seçimde ittifak olacak mı?
Yayınlama: 16.01.2024
2
A+
A-


AK Parti- Yeniden Refah Partisi ittifakı bitti mi? Partisinin genel merkezinde bugün basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AK Parti ile ittifak görüşmelerinin kesildiğini duyurdu. Bu gelişmenin ardından AK Parti-Yeniden Refah Partisi ittifakı bitti mi, yerel seçimde ittifak olacak mı sorusu gündem oldu. Detaylar…

AK PARTİ – YENİDEN REFAH PARTİSİ İTTİFAKI BİTTİ Mİ?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AK Parti ile ittifak görüşmelerinin kesildiğini belirterek “En son geçen hafta pazar günü olacak görüşmeyi ertelemek istediklerini bildirmişlerdi. Onun dışında herhangi bir randevulaşma söz konusu olmadı” dedi.

“HEYETLER ARASINDAKİ GÖRÜŞMELER KESİLDİ”

Kılıç, yaptığı açıklamada “AK Parti ile Yeniden Refah Partisi heyetleri arasındaki görüşmeler kesildi. En son geçen hafta pazar günü olacak görüşmeyi ertelemek istediklerini bildirmişlerdi. Onun dışında herhangi bir randevulaşma söz konusu olmadı” ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ’DEN KONYA’YI MI İSTEDİLER?

İttifak pazarlığında AK Parti’den Konya’yı istedikleri iddialarına da yanıt veren Kılıç, “AK Parti’den Konya Büyükşehir Belediyesi’ni istemedik. Bizden duymadıklarınıza inanmayın. Bizim herhangi bir talep ya da girişimimiz bu anlamda olmayacak. Ama AK Parti’den görüşmelere yeniden başlamak ya da bir liderler zirvesi gerçekleştirmek gibi bir talep gelirse, elbette bu talebe olumlu bakacağımızı ifade ettik” dedi.

Yeniden Refah Partisi AK Parti Gündem Politika Haberler