Adana’da haraç vermeyi reddeden esnafın öldürüldüğü olay güvenlik kamerasında

Adana’da haraç vermeyi reddeden esnafın öldürüldüğü olay güvenlik kamerasında
Yayınlama: 20.09.2023
10
A+
A-

Adana‘da haraç cinayetinin görüntüleri ortaya çıktı… Saldırgan av tüfeğiyle böyle ateş açtı

ADANA – Adana’da haraç vermeyi reddeden esnafın öldürüldüğü olayda, saldırganın av tüfeğiyle ateş etme anı ve cinayetin ardından dönüp iş yerine de ateş açması güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay, geçtiğimiz gün merkez Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, cep telefonu satışı yapan Ahmed Madarati’nin yanına gelen kimliği belirsiz bir kişi, haraç istedi. Madarati haraç vermeyi reddedince şahıs, bu kez de cep telefonu vermesini söyledi. Madarati bu teklifi de reddedince şahıs, av tüfeğiyle iş yerine ateş açtı. Silahın tutukluk yapması üzerine Madarati ara sokağa kaçtı. Şüpheli, takip ettiği Madarati’yi tüfekle vurup, kaçtı. Madarati, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Güvenlik kamerası ortaya çıktı

Silahlı saldırıya ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, şüphelinin iş yerine av tüfeğiyle geldiği ve Madarati’nin kaçtığı anlar yer aldı. Şüphelinin önce Madarati’nin peşinden koştuğu ve cinayetin ardından geri dönüp iş yerine 2 el ateş ettiği anlar da kayda yansıdı. Polis ekipleri, cinayet şüphelisinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Seyhan Adana Polis 3. Sayfa Haberler