Adana seçim anketi! Adana 2024 seçim anketine kim önde, AK Parti, CHP?

Adana seçim anketi! Adana 2024 seçim anketine kim önde, AK Parti, CHP?
Yayınlama: 12.03.2024
5
A+
A-


31 Mart yerel seçimleri için geri sayım devam ederken Adana‘da yapılan anketten sürpriz sonuçlar çıktı. CHP’nin adayı Zeydan Karalar’ın yüzde 34.1’lik kesimin desteğini aldığı araştırmada AK Parti’nin adayı Mehmet Kocaispir’e destek vereceğini belirtenlerin oranı ise yüzde 27.7 oldu. İYİ Parti’den aday olan Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş ise yüzde 24.5’te kaldı. Adana 2024 seçim anketine kim önde, AK Parti, CHP?

ADANA SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI!

2 bin 320 katılımcı ile yapılan araştırmada katılımcılara “Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?” sorusunu yöneltildi. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 34.1’i tercihini CHP’nin adayı Zeydan Karalar’dan yana kullanırken, AK Parti’nin adayı Mehmet Kocaispir’e destek vereceğini belirtenlerin oranı ise yüzde 27.7 oldu.

TÜRKEŞ’İN KIZI 3. SIRADA

Ne kadar oy alacağı en çok merak edilen isimlerden biri olan Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş ise sıralamada üçüncü sırada yer aldı. İYİ Parti’den aday olan Türkeş’e oy vereceklerini belirtenlerin oranı yüzde 24.5’te kaldı.

İşte Adana anketinden çıkan sonuç;

Osman Demir

Adana Gündem Politika Haberler