ABD’li Cumhuriyetçi milletvekiline içki fırlattığı tez edilen kişi darp cürmünden yargılanacak

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Matt Gaetz’e içki fırlattığı için tutuklanan ve kefaletle özgür bırakılan bayan, “seçilmiş bir kişiyi darbetmekten” yargılanacak.

ABD’li Cumhuriyetçi milletvekiline içki fırlattığı tez edilen kişi darp cürmünden yargılanacak
Yayınlama: 03.05.2023
7
A+
A-

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Matt Gaetz’e içki fırlattığı için tutuklanan ve kefaletle hür bırakılan bayan, “seçilmiş bir kişiyi darbetmekten” yargılanacak.

Florida Eyaleti Walton County Polis Ofisinden yapılan açıklamaya nazaran, 29 Nisan’da, Selena Chambers (41), Floridalı Cumhuriyetçi Milletvekili Gaetz’e içki fırlattığı gerekçesiyle tutuklandı.

“Seçilmiş bir yetkiliyi darbetmekten” yargılanacağı belirtilen Chambers, 1000 dolarlık kefaletle sonraki gün özgür bırakıldı.

Gaetz, bahse ait açıklamasında, eşiyle birlikte katıldığı özel bir davette Chambers’ın, kendisine küfür edip akabinde sol omzuna içkisini fırlattığını öne sürdü.

Cumhuriyetçi Milletvekili Gaetz, Demokrat Partiyi desteklediğini sav ettiği Chambers’ın, eski Lider Donald Trump zıddı “Direniş” isimli siyasi kümenin üyesi olduğunu öne sürdü.

Polis raporlarına nazaran, Chambers ise alkollü olduğu sırada ayağı takılarak içkisini Gaetz’in üzerine kazara döktüğünü söyledi.

Milletvekili Gaetz’e içki fırlatmaktan tutuklanan Amanda Kondratyev isimli öteki bir kişi, 2019’da 15 gün mahpus cezasına çarptırılmıştı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.