7’li koalisyon masasında Kılıçdaroğlu’na soğuk duş! Masa var ortaklar yok…

Cumhur İttifakı ve Lider Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimlerini ezici bir üstünlükle önde tamamlamasıyla birlikte cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci cinsine hazırlanılırken 7’li koalisyon masası ortakları hala toparlanabilmiş değil…

7’li koalisyon masasında Kılıçdaroğlu’na soğuk duş! Masa var ortaklar yok…
Yayınlama: 22.05.2023
5
A+
A-

Millet İttifakı’ndan dağılma emareleri gelmeye başladı. Lider Recep Tayyip Erdoğan’dan 5 puan fark yiyen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tedirginlikle süreci izlerken, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu 16 Mayıs’ta nispet yaparcasına vekilleriyle fotoğraf paylaştı.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener 6 gün sessizliğe gömülürken, CHP’den 3 vekil koparan Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal ise şırdancıda ortaya çıktı. Son olarak DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın, “Anayasa değişikliği konusunda Cumhur İttifakı ile çalışabiliriz” çıkışı şok tesirine neden oldu.

Seçim hezimeti sonrası başkanlardan gelen paylaşımlar ve açıklamalar, ittifak içindeki kopukluğu bir sefer daha gündeme getirdi.

14 Mayıs mağlubiyetinden sadece 2 gün sonra Twitter hesabı üzerinden vekilleriyle fotoğraf paylaşan Davutoğlu, “İlk küme toplantımız” sözlerini kullandı.

CHP seçmeninin büyük reaksiyonu üzerine Davutoğlu paylaşımını silmek zorunda kaldı.

MOTİVASYONU KAYBETTİLER

Kılıçdaroğlu sayesinde Meclis’te 3 koltuk kapan Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın ise evvelki gün bir şırdancıda fotoğrafı ortaya çıktı.

Uysal’ın burada 3 vekiliyle kutlama yaptığı öne sürüldü. Hezimetin akabinde 6 gün boyunca sessizliğe gömülen Akşener de dikkatleri üzerine çekti.

Tepkiler üzerine evvelki gün zoraki olarak bir basın açıklaması yapan ve Kılıçdaroğlu’na takviye bildirisi veren Akşener’in 6 günlük sessizliği, 2-6 Mart krizine ait örtülü bir ileti olarak değerlendirildi.

BABACAN’DAN “CUMHUR İTTİFAKI” ÇIKIŞI

7’li koalisyondaki son sürpriz atak ise Babacan’dan geldi.

Önceki gün katıldığı bir canlı yayında anayasa değişikliğine ait Millet İttifakı ismine çarpıcı kelamlar sarf eden Babacan, “Cumhur İttifakı rastgele bir noktada anayasa değişikliğiyle alakalı gelin bir arada çalışalım derse, çalışmaya hazırız. Biz onlara da gelin bir arada çalışalım deriz” sözleriyle yeni bir senaryoyu gündeme getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.