65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kalktı mı? 65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım hangi günler? Halk otobüslerinden yeni karar!

65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kalktı mı? 65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım hangi günler? Halk otobüslerinden yeni karar!
Yayınlama: 16.10.2023
12
A+
A-


65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kalktı mı? 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım hangi günler? Halk otobüslerinde 65 yaş üstü vatandaşlar da dahil 18 farklı gruptaki ulaşıma kısıtlama getirilecek. Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) üyelerinin aldığı karara göre, 65 yaş üstü vatandaşlardan para alınacak.

65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ ULAŞIM KALKTI MI?

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Ercan Soydaş, Türkiye genelindeki tüm halk otobüslerinde 65 yaş üstü vatandaşların da olduğu ücretsiz taşıma hakkı olan 18 farklı grup hakkında karar aldıklarını duyurdu.

Soydaş; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sağladığı destekleri yetersiz bulduklarını ifade etti. Söz konusu desteklerin yalnızca 2 günlük maliyetleri karşıladığını söyleyen Soydaş, kendilerinin bugüne kadar fedakarlık yaptığını fakat son raddeye geldiklerini belirtti.

Alınan karara göre ücretsiz seyahat hakkı olan 18 farklı gruptaki yolcuların halk otobüsü kullanımına sınırlama getirildi. 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım halk otobüslerinde ücretli oldu.

65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ ULAŞIM HANGİ GÜNLER?

TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, 18 gruptaki yolcuların her ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz taşınacağını aktardı. Soydaş, 65 yaş üstü vatandaşlara seslenerek, “Lütfen kamu araçlarını kullansınlar. Türkiye genelindeki tüm özel otobüsler yalnızca ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıyacak. Geriye kalan 26 gün taşımayacak.” dedi.

İlgili Haberler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gündem Güncel Haberler