63 yaşındaki yaşlı adam günlerdir aranıyordu: Ormanlık alanda ölü bulundu

63 yaşındaki yaşlı adam günlerdir aranıyordu: Ormanlık alanda ölü bulundu
Yayınlama: 05.07.2023
5
A+
A-

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde doğa yürüyüşü sırasında kaybolan 63 yaşındaki Halis Şimşek, arama kurtarma çalışmalarının 4. gününde ölü olarak bulundu. Şimşek’in cansız bedeni ekipler tarafından yaklaşık 3 saat süren çalışmalar sonucunda bulunduğu yerden Kent Ormanı’na getirildi.

4 GÜNDÜR ARANIYORDU

3 Temmuz günü bayram tatili dolayısıyla İstanbul’dan Isparta’nın Eğirdir ilçesine gelen Halis Şimşek (63), kaybolduğu Sivri Dağı Oluklacı mevkiinde 4 gündür aranıyordu. Sabah 06.00 sıralarında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Arama-Kurtarma ekibi, Isparta Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Arama-Kurtarma ekibi, Isparta Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, Isparta ve Eğirdir Jandarma Komandolar, ETUDOSK Arama Kurtarma, AFAD, Isparta ARENA Dağcılık Kulübü, Isparta Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Spor Kulübü (ISTUDAK), Isparta ve Eğirdir Belediyesi zabıta ekiplerinin katıldığı 200 kişilik ekip, 2 adet iz takip köpekli tim, 3 dron ve İnsansız Hava Aracı (İHA) yardımıyla yapılan çalışmalar sonucunda Şimşek’in cansız bedeni Sekibağ Mahallesi Oluklacı mevkii Kent Ormanı yakınlarında bulundu. Halis Şimşek’in Oluklacı mevkiinde kayalıklardan düştüğü belirlenirken, Şimşek’in cansız bedeni ekipler tarafından yaklaşık 3 saat süren çalışmalar sonucunda bulunduğu yerden Kent Ormanı’na getirildi. Şimşek’in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Eğirdir Kemik Eklem Hastanesine kaldırıldı.

OLAY GEÇMİŞİ
Bayram tatili dolayısıyla İstanbul’dan Isparta’nın Eğirdir ilçesine gelen Halis Şimşek ve beraberindeki 4 arkadaşı, Oluklacı mevkiinde 3 Temmuz günü doğa yürüyüşüne çıktı. Yürüyüşün ardından geri dönüş yolunda en son 18.00’de Sivri Dağı eteklerinde görülen Halis Şimşek’ten bir daha haber alınamadı. Arkadaşlarının 112 Acil Çağrı Merkezine yaptığı ihbar üzerine bölgeye Jandarma Arama Kurtarma ve AFAD ekipleri yönlendirildi. Bölgeye gelen ekipler arama kurtarma faaliyetlerine başlarken, bölgeyi iyi bilen vatandaşlar da çalışmalara destek verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.