23 Mayıs Salı Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl Olacak? Güneşli mi, Yağmur Yağacak mı?

Meteoroloji Gen Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, ülkemiz genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Ege’nin iç ve güney kesitleri, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin mahallî sağanak ve gök gürültülü …

23 Mayıs Salı Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl Olacak? Güneşli mi, Yağmur Yağacak mı?
Yayınlama: 23.05.2023
6
A+
A-

Meteoroloji Gen Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, ülkemiz genelinin modüllü ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Ege’nin iç ve güney kısımları, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, İç Ege ve Muğla, Batı Akdeniz ve Doğu Akdeniz’in batısı, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kısımları ile Malatya, Elazığ, Tunceli ve Erzincan etraflarında lokal kuvvetli olması bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak?

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında değerli bir değişiklik beklenmiyor. Batı bölümlerde mevsim normallerinin altında, başka yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeybatı kısımlarda kuzey ve kuzeydoğu, başka yerlerde güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in iç bölümlerinde güneyli istikametlerden kuvvetli (40-70 km/saat) eseceği kestirim ediliyor.

Yağmur yağacak mı, hava güneşli mi?

YEREL KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, İç Ege ve Muğla, Batı Akdeniz ve Doğu Akdeniz’in batısı, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in iç bölümlerinde mahallî kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, mahallî dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in iç kısımlarında güneyli taraflardan kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz koşullara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Bölgelerimizde hava durumu

MARMARA: Modüllü ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile İstanbul ve Kocaeli’nin kuzey etraflarının yarın (Salı) lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

EGE: Kesimli ve çok bulutlu, bölgenin güney ve iç kesitlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların Muğla, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya etraflarında lokal kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Modüllü ve çok bulutlu, bölge genelinin, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın doğusunda güneyli taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği iddia ediliyor. Bölgenin doğusunda yer yer toz taşınımı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Modüllü ve çok bulutlu, kuzeybatı bölümleri yarın (Salı) lokal kuvvetli olmak üzere, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

KARADENİZ: Kesimli ve çok bulutlu, bölgenin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kısımlarında rüzgarın güneyli istikametlerden yer yer kuvvetli (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan ve Erzurum etraflarında mahallî kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin güneyinde yer yer toz taşınımı bekleniyor. Rüzgarın güneyli istikametlerden kuvvetli (40-70 km/saat) eseceği varsayım ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Modüllü ve çok bulutlu, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Bölge genelinde yer yer toz taşınımı bekleniyor. Rüzgarın doğusunda güneyli istikametlerden kuvvetli (40-70 km/saat) eseceği varsayım ediliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.