1 Eylül 2023 Ankara’da hava nasıl? 1 Eylül 2023 Ankara’da hava yağışlı mı? Bugün güneşli mi? Ankara havanın durumu

1 Eylül 2023 Ankara’da hava nasıl? 1 Eylül 2023 Ankara’da hava yağışlı mı? Bugün güneşli mi? Ankara havanın durumu
Yayınlama: 01.09.2023
6
A+
A-

1 Eylül 2023 Cuma Ankara’da hava nasıl? İşte güncel Ankara hava raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmesine göre, Ankara’da 1 Eylül Cuma günü hava durumu şu şekilde:

ANKARA HAVA DURUMU

HAVA SICAKLIĞI: Ankara’da en düşük sıcaklığın 22, en yüksek sıcaklığın 33 derece olması bekleniyor.
NEM: En düşük nem oranı %23, en yükseği ise % 66 olacak
RÜZGAR: Genel itibariyle kuzeydoğudan yavaş, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

ANKARA’DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

1 Eylül 2023 Cuma, Ankara’da hava nasıl? Salı günü Ankara’da hava kaç derece1 Eylül 2023 Cuma, Ankara’ya yağmur yağacak mı? 2 Eylül Cumartesi, 3 Eylül 2023 Pazar, 4 Eylül 2023 Pazartesi, 5 Eylül 2023 Salı günleri Ankara’da hava nasıl olacak? Güncel 5 günlük hava durumu…

2.png

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimleri ile Akdeniz’in iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli’nin kıyı ilçeleri, Çankırı, Çorum, Amasya, Kars ve Ardahan çevreleri, Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğusu ile Ankara’nın ve Balıkesir’in kuzeyi çevreleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile sabah saatlerinde İstanbul’un boğaz çevresi ve Anadolu yakasında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ile Batı ve Orta Karadeniz’de 3 ila 5 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey kesimlerde kuzey, güney kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile sabah saatlerinde İstanbul’un boğaz çevresi ve Anadolu yakasında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.